Kim jest astrolog i jakie są jego obowiązki?

Astrolog powinien posiadać dogłębną wiedzę na temat układu ciał niebieskich względem siebie, a także zmian zachodzących na tym polu. Dzięki temu jest on w stanie wyjaśnić i zinterpretować zjawiska zachodzące na ziemi, mając na uwadze wyłącznie układ planet czy innych ciał niebieskich.

Astrolog nie musi posiadać żadnego konkretnego wykształcenia, choć niewątpliwie powinien interesować się kosmosem i umieć ocenić wpływ, jaki układ ciał niebieskich wywiera na aktualną sytuację poszczególnych osób, a także większych grup społecznych.

Jakie są obowiązki astrologa?

Głównym obowiązkiem astrologa jest opracowywanie horoskopów dla osób prywatnych, a także instytucji czy państw. Niemniej jednak, aby móc opracować profesjonalny horoskop, musi w pierwszej kolejności przyjrzeć się układowi ciał niebieskich, a następnie ocenić, jaki będzie miał on wpływ na konkretnego człowieka, sytuację społeczną czy geopolityczną. Wbrew pozorom astrolog, choć bywa postrzegany jako doradca, nie pracuje głównie z ludźmi, a bacznie przygląda się sytuacji w kosmosie. Z drugiej strony, widzi on tam dokładnie to samo, co każdy inny człowiek, tyle że obraz ten potrafi w odpowiedni sposób zinterpretować. Niektórzy pojęcia astrolog używają zamiennie z pojęciem wróżki czy jasnowidza, jednak nie są to terminy tożsame.

O ile wróżka pracuje głównie z kartami, o tyle astrolog posiłkuje się wyłącznie tym, co zobaczy w kosmosie

Aby zostać profesjonalnym astrologiem, potrzeba wielu lat zdobywania wiedzy oraz praktyki w tworzeniu horoskopów czy planów doradczych. Astrologiem zazwyczaj zostaje się z pasji, choć czasami jest to też sposób na dodatkowy zarobek.

One thought on “Kim jest astrolog i jakie są jego obowiązki?

Dodaj komentarz