Ryby – intrygujący znak zodiaku

Ryby, czyli osoby urodzone między 19 dniem lutego a 21 dniem marca. Cechują się niezwykłą wrażliwością i empatią, są także niezwykle kreatywne oraz inteligentne.

Jakie jeszcze cechy i zachowania kryje za sobą ten szalenie ciekawy znak zodiaku?

Ryby – wpływ żywiołu

Ryby należą do wodnych znaków zodiaku i właśnie ten żywioł wpływa znacząco na ich zachowanie oraz charakter. Są niemalże jak woda, więc bardzo zmienne, zarówno pod względem nastroju, jak i swoich planów. Dzięki temu potrafią się także dopasować do każdej sytuacji i odnaleźć w każdym środowisku.

Charakterystyczne cechy ryby

Osoby spod znaku ryb oprócz wrażliwości i empatii cechują się również otwartością, bezinteresownością, łatwością w nawiązywaniu kontaktów, ale także naiwnością i sprytem. Przez swoje cechy, bardzo często mogą być uwikłane w najrówniejsze nieporozumienia i trudne sytuacje życiowe, z których szybko muszą się wydostać, co raczej nie sprawia im większej trudności, ze względu na niesamowitą intuicję. Ryby mocno przywiązują się do swoich bliskich, jeśli wybiorą kogoś na swojego przyjaciela, będą się o niego bezgranicznie troszczyć, będą do granic wierne i lojalne, nawet jeśli ich zachowanie będzie miało dla nich negatywne skutki.

Ryby – słabe strony

Ryby zazwyczaj mają bardzo marzycielski charakter, często określane są jako błądzące w chmurach, mają trudności ze skupieniem się na tym, co dzieje się tu i teraz. Gdy dojdzie do zderzenia z rzeczywistością, mogą uciekać w stronę używek, aby jak najbardziej opóźnić konfrontacje z realnym światem.

Często brakuje im samodyscypliny, mają problemy ze wzięciem odpowiedzialności za swoje czyny. Raczej będą szukać usprawiedliwień dla swojego zachowania, niż podejmować działania, aby je zmienić.