Lew – ognisty znak zodiaku

Lew, znak osób urodzonych między 23 dniem lipca, a 22 dniem sierpnia. Osoby spod tego znaku, są silne, stawiają sobie jasne i konkretne cele, do których będą nieustannie dążyć dzięki swojej upartości. Mimo siły i upartości, Lwy to także osoby wrażliwe i emocjonalne

Lew – ognisty żywioł

Znak Lwa jest silnie związany z żywiołem ognia, cechuje się siłą, niewyobrażalnymi pokładami energii, radością życia i dużym poczuciem humoru. Chce być także w centrum uwagi, podziwiany i rozpoznawany. Osoby spod tego znaku, są szlachetne i lojalne. Jeśli wybiorą cię na swojego przyjaciela, możesz być pewny, że będą zaciekle walczyć o ciebie, jak prawdziwy lew, który chroni swoje stado.

Charakterystyczne cechy dla Lwa

Dość charakterystyczne u osób spod znaku Lwa są… sprzeczności, często przeplatające się ze sobą czy to w życiu zawodowym, czy prywatnym. Z pozoru Lew może być uznany za powściągliwego i dojrzałego, by za chwilę cieszyć się jak dziecko z małych rzeczy, niezauważalne dla innych. Lwy są szczere i prostolinijne i chociaż nie zawsze to po nich widać, w swoich działaniach kierują się dobrymi intencjami. Lubią zarządzać, jednocześnie dbając o swoich podwładnych. Dzięki swojej zaciętości i ambicji, Lwom wszystko przychodzi łatwo, a jeśli zdarzają się potknięcia, potrafią przyjąć je z uśmiechem na ustach i wyciągnąć wnioski i naukę na przyszłość.

Słabe strony Lwa

Przez swoje cechy związane z byciem w centrum uwagi oraz pewnością siebie, Lwy mogą mieć skłonności do wywyższania się i wyolbrzymiania swoich sukcesów i zasług, czasem wręcz w chorobliwy sposób. Lwom bardzo zależy na byciu lubianym i podziwianym, do tego stopnia, że czasem mogą udawać kogoś, kim nie są.